LINORYT


Wypukłodrukowa technika graficzna Linorytu nieprzypadkowo pojawia sie na naszych plenerach. Znajdziemy tu wiele historycznych inspiracji. W okolicznym Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym możemy obejrzeć wspaniałe przykłady grafik z epoki wykonanych tą techniką. (http://www.mnkd.pl/kamienica-celejowska-kolonia-artystyczna-w-kazimierzu-dolnym-xix-xxi-w). Matrycę linorytową żłobi się dłutkami w linoleum w postaci lustrzanego odbicia oryginału projektowanego rysunku. Uczestnicy warsztatów zobaczą kika tricków, które umożliwiają kontrolowaną realizację projektu. Zapraszamy do wypróbowania własnych sił w tej pięknej technice graficznej.

Zapraszamy na Letnie Warsztaty Artystyczne DOBRE SOBIE 2018 Linoryt.

Dajemy nocleg, materiały warsztat i wsparcie instruktorów. Odbitki własnych matryc zabieramy ze sobą. Jeśli chcielibyście podzielić sie z nami niektórymi egzemplarzami zapraszamy was do podarowania nam wybranych przez siebie prac. Postaramy sie włączyć je do wystaw zbiorowych.
Warunki życia na plenerze można kształtować w zależności od zasobności portfela i preferencji towarzyskich. Możliwy zarówno nocleg w szkole na Żmijowiskach (standard schroniskowy, własne śpiwory) jak i bardziej luksusowe kwatery prywatne w okolicy. Wyżywienie zazwyczaj organizujemy samodzielnie we wspólnej kuchni.

Zapisy:

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres e-mail (wymagane):

Telefon kontaktowy:

Turnusy:

1-7 lipca 20198-14 lipca 2019

Uwagi (np. inny termin, przyjazd z osobą towarzyszącą, z rodziną, ze zwierzakiem):

Zdjęcia z poprzednich warsztatów: