DRUK 3D

Drukowanie przestrzenne (ang. 3D printing) – proces wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Było początkowo jedną z metod szybkiego prototypowania używaną zarówno do budowania form jak i samych prototypów. Wraz z postępem precyzji wykonania obiektów przez drukarki 3D, stała się również metodą wykonywania gotowych unikalnych obiektów. W czasie warsztatów można nauczyć się jak stworzyć model trójwymiarowy w komputerze, a następnie go następnie wydrukować. Robimy tą metodą elementy biżuterii i realizujemy małe modele ilustrujące idee matematyczne.

Nie wszyscy wiedzą, że drukarkę 3D można zbudować samemu. Wykorzystać do tego można projekty, informacje i oprogramowanie bezpłatnie dostępne w sieci. Trzeba tylko dokupić kilka części, których nie da się wydrukować na innej istniejącej drukarce (tzw. witaminy) i poświęcić trochę czasu na montaż, który sam w sobie może być dla niektórych pasjonującym zajęciem. Pokazujemy jak to zrobić.

Można zamówić u nas warsztaty druku 3D. Dojeżdżamy z drukarkami do szkół, domów kultury lub klientów biznesowych. Kontakt do instruktora – Piotr Szambelan e-mail: ceramicon(at)wp.pl

Zdjęcia z warsztatów druku 3D: