EDYCJA 2016

 

Zapraszamy amatorów sztuki, artystów, i zaprzyjaźnione osoby, rodziny, dzieci, do spożytkowania wolnego wakacyjnego czasu w inspirującym otoczeniu i niezłej atmosferze na uczestnictwo w warsztatach artystycznych! W tym roku staramy się skierować naszą kreatywność na specyficzny tor. Spojrzymy na nasze prace i życie z punktu widzenia związków BOTANIKI z MATEMATYKĄ. Przedyskutujemy graficzne projekty ze specjalistami od sitodruku. Można uczestniczyć w korektach, miniwykładach i dyskusjach o tym w jaki sposób matematyka może nas inspirować do stworzenia projektów artystycznych, w których wykorzystamy środki graficznego wyrazu i odpowiednią technologię.

W scenerii Żmijowisk na Powiślu Lubelskim, Skarpy Dobrskiej, Dąbrówki i Starego Okala, 6-10 km na południe od Kazimierza Dolnego uczestnicy warsztatów biorą udział w odbywających się równolegle sesjach warsztatowych prowadzonych przez instruktorów z warszawskiej ASP i Wydziału Sztuki w Radomiu. To już 17-ty rok prowadzenia przez nas warsztatów plenerowych. Co roku odbywają się warsztaty ceramiki, witrażu, linorytu, prowadzone przez Piotra Szambelana (ANGOBA, Shapes Maker http://shapesmaker.com) pod egidą Fundacji NA DOBRE.
Prowadzone były również warsztaty powikłanej architektury (z wikliny i suszonej gliny), sztuki ziemi (ceramika) przez arch. michała Golańskiego i muzyki ziemi przez Andrzeja Krystyniaka i Piotra Szambelana (tworzenia ceramicznych instrumentów muzycznych). Organizowane pod okiem muzyków próby i koncert dały okazję do integracji społeczności wiejskiej z przyjezdnymi letnikami.
Nie porzucamy dotychczasowych doświadczeń (ceramika, witraż Tiffany’ego) ale w tym roku będzie graficznie (serigrafia, linoryt).

Zapraszamy na DOBRE SOBIE Wiejskie Letnie Warsztaty Artystyczne

DESIGN NA DOBRE
Ceramika z Wypałami Raku
Witraż Tiffany’ego

a nawet Druk 3D

PAKIET GRAFICZNY:
Serigrafia
Linoryt

Ustalamy na bieżąco szczegółowy harmonogram, żeby jak najlepiej spełnić oczekiwania chętnych. Przyjmujemy zgłoszenia z proponowanym terminem. Zobaczymy jak układa się prognozowana frekwencja odwiedzin. Potem ustalamy konkretne terminy biorące pod uwagę optymalną obsadę wolnych miejsc. Ze względu na uwarunkowania technologiczne procesów schnięcia, wypału, przygotowania sit i matryc graficznych, sensowne jest, żeby zarezerwować sobie co najmniej kilka (5-6) dni roboczych na plenerze. Do tego jeden, dwa dni, na turystyczną eksplorację bardzo interesującego regionu Powiśla Lubelskiego, Kazimierza i Janowca. Warte odwiedzenia są Oddziały Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym w tym Oddział Żmijowiska (http://www.mnkd.pl/grodzisko-zmijowiska-rekonstrukcje-obiektow-archeologicznych-na-grodzi)

Cykl spotkań plenerowych z BOTANIKĄ i MATEMATYKĄ zakończy organizacja objazdowej, zbiorowej wystawy. częściowo bedzie ona obecna również w sieci internet na stronach naszej fundacji. Postaramy się zaprezentować rezultaty naszych spotkań w kilku dość “reprezentacyjnych” miejscach 😉

Formularze zgłoszeniowe znajdują się pod anonsami poszczególnych warsztatów.