LINORYT


Wypukłodrukowa technika graficzna Linorytu nieprzypadkowo pojawia sie na naszych plenerach. Znajdziemy tu wiele historycznych inspiracji. W okolicznym Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym możemy obejrzeć wspaniałe przykłady grafik z epoki wykonanych tą techniką. (http://www.mnkd.pl/kamienica-celejowska-kolonia-artystyczna-w-kazimierzu-dolnym-xix-xxi-w). Matrycę linorytową żłobi się dłutkami w linoleum w postaci lustrzanego odbicia oryginału projektowanego rysunku. Uczestnicy warsztatów zobaczą kika tricków, które umożliwiają kontrolowaną realizację projektu. Zapraszamy do wypróbowania własnych sił w tej pięknej technice graficznej.

Właśnie mamy za sobą dwutygodniowe warsztaty wakacyjne w lipcu 2016, ale już zapraszamy na warsztaty w przyszłym roku.

Koszt wakacyjnych warsztatów:
50 zł/doba,
w przypadku osób towarzyszących: 15 zł/doba

W cenę wliczone nocleg, materiały warsztat i wsparcie instruktora. Odbitki własnych matryc zabieramy ze sobą. Jesli chcielibyście podzielić sie z nami niektórymi egzemplarzami zapraszamy was do podarowania nam wybranych przez siebie prac. Postaramy sie włączyc je do materiałów na wystawe zbiorową.
Warunki życia na plenerze można kształtować w zależności od zasobności portfela i preferencji towarzyskich. Możliwy zarówno nocleg w szkole na Żmijowiskach (standard schroniskowy, własne śpiwory) jak i bardziej luksusowe kwatery prywatne w okolicy. Wyżywienie zazwyczaj organizujemy samodzielnie we wspólnej kuchni lub żywimy się w zaprzyjaźnionych gospodarstwach.

Zdjęcia z poprzednich warsztatów: