FUNDACJA NA DOBRE

na_dobre
NA DOBRE to grupa amatorów sztuki, artystów, sympatyków pracowni plastycznych, od kilkunastu lat związana z działalnością warszawskich i mazowieckich ośrodków kultury.

Idąc śladem fascynacji artystycznych, turystycznych i socjologicznych grupy mieszczuchów, dotarliśmy do miejsca, które ujęło nas swym urokiem i tam, na Powiślu Lubelskim, założyliśmy Fundację NA DOBRE. Ma ona pozytywnie wpływać na jakość życia obu środowisk, miejskiego i wiejskiego przez organizację projektów społeczno-artystycznych w różnych lokalizacjach.

Popularyzujemy nauki przyrodnicze, dlatego uczestniczymy często w Festiwalu Nauki Małego człowieka oraz Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Chcemy docierać z naszym przekazem do środowisk na różne sposoby wykluczonych z obiegu wiedzy i uczestnictwa w oryginalnych przedsięwzięciach edukacji nieformalnej.

Zapraszamy szukających inspiracji amatorów sztuki, artystów i wszystkich zainteresowanych eksploracją bardzo atrakcyjnego turystycznie regionu Powiśla Lubelskiego do udziału w corocznych letnich akcjach plenerowych pod Kazimierzem Dolnym. W/Sprowadzamy z/pod strzechy projekty kulturalne.

Mimo że wiele naszych działań ma charakter efemeryczny i pozostają po nich głównie wspomnienia i dokumentacja foto, pielęgnujemy również umiejętności rzemiosła artystycznego. Dlatego w tym roku, jak zwykle, planujemy plenery artystyczne i warsztaty o zróżnicowanym profilu: ceramika, witraż, linoryt, druk 3D, złotnictwo, serigrafia. W latach 2016-2017 Warsztaty DOBRE SOBIE nosiły roboczy tytuł SITOWIE w 2015 był ZASIEW. Pożądane są nieoczywiste inspiracje związkami BOTANIKI i MATEMATYKI ujawnianiane w realizacjach ze sfery sztuki wysokiej, artystycznego rzemiosła jak również wypowiedzi efemerycznych.

Strona Fundacji NA DOBRE: www.nadobre.org